Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi

Tarihçe

Bölümümüz 2013 -2014 eğitim öğretim yılından itibaren Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında lisans eğitimi vermeye başlamıştır.

 

Hedef ve Profil

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık lisans programı, reklam ve halkla ilişkiler alanının gerektirdiği etik davranış kodları olan, iletişim, halkla ilişkiler ve reklam alanlarının gerektirdiği becerilere sahip, yaratıcı düşünebilen, iletişim problemlerine çözüm üretebilen profesyoneller yetiştirmeyi amaçlar. Program, öğrencilere alanın gerektirdiği teorik ve pratik perspektifleri kazandırmak amacına uygun düzenlenmiştir. Program halkla ilişkiler, reklam ve iletişim alanının gerektirdiği teorik bilginin yanı sıra, Halkla İlişkiler ve Reklam Atölyesi ile uygulama yapma imkanı da sunar.

 

Mezunlar

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nden lisans diplomasıyla mezun olan öğrenciler, özel ve kamu kurumlarında, yerel ve ulusal basında, Halkla ilişkiler uzmanı olarak görev alabilecekleri gibi, aynı şekilde birçok özel kurumda ve reklam ajanslarında da reklam üzerine çalışabilmektedir.

 

İletişim

Dr. Öğretim Üyesi Polat Can http://www.usak.edu.tr/polat.can (Bölüm Başkanı)

Prof. Dr. Murat Sezgin http://www.usak.edu.tr/murat.sezgin

Doç. Dr. Öğretim Üyesi Özlem Duğan https://www.usak.edu.tr/ozlem.dugan

Doç. Dr. Zülfiye Acar Şentürk https://www.usak.edu.tr/zulfiye.acar  

 

Halkla İlişkiler Ders İçerikleri (Eski)

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Böl.-2018 Müfredatı.pdf (Eski)

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Müfredat (Yeni).docx