Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi

Uşak Üniversitesi Medya Atölyesi Topluluğu ilk etkinliğini düzenledi 

 

Yeni açılan Medya Atölyesi Topluluğu 20 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00 ' da Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda Milat dizisinin yönetmeni Hakan Kurşun'u ve Genel Yayın Koordinatörü Mustafa Topçu'yu ağırladı. TRT1 'de yayınlanan ve kısa zamanda büyük bir kitlenin beğenisini kazanan dizinin çekimlerini Uşak'ta yapan ekip üniversitemizi de ziyaret etti. 

 

İletişim fakültesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, konuklar yönetmenlik, senaristlik ve medya sektörü ilgili bilinmesi gerekenleri öğrenciler ile paylaştı. Kendi hayat hikâyelerini anlatarak konuşmalarına başlayan Hakan Kurşun bu işte başarılı olmanın yolları, set yaşamının zorlukları ve eğlenceli yanlarıyla ilgili deneyimlerini de öğrencilerle paylaştı. 

 

Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan konuklar Uşak'ta çekimleri devam eden Milat dizisi için neden Uşak'ı tercih ettiklerinden bahsederken “ayağımıza gelen fırsatı kaçıramazdık” ifadesini kullandılar. Öğrencilerin mutlaka bir dizi seti görmesi gerektiğini belirten Mustafa Topçu İletişim Fakültesi öğrencilerini dizi setine davet etti.


26 Mayıs 2015