Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi

Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu’nca düzenlenen “Görsel Efekt Söyleşisi”nde, aynı zamanda sektör profesyoneli olan İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Ayberk Özcan, TRT ve Show TV gibi ulusal kanallardan Netflix’e ve Hollywood’a uzanan yapımlardaki tecrübelerini aktardı.  

İletişim Topluluğu danışmanı Dr. Onur Keşaplı’nın katılımıyla Uşak Üniversitesi Sinema Salonu’nda gerçekleşen, başta İletişim Topluluğu ve Beyaz Perde Topluluğu öğrencileri olmak üzere sinemaseverlerin bir araya geldiği söyleşide, kariyerinin farklı zaman ve mekânlardaki basamaklarını, sektör ve saha deneyimlerini paylaşan Özcan, görsel efekt ve sektörü üzerine – aralarında Uysallar, Teşkilat, Oğlum gibi dizilerin de olduğu – çalışmalarını aktarırken yeşil ekran, 3D modelleme ve animasyon başlıklarında gerekli program tecrübeleri kadar çalışma disiplini ve sorumluluk bilincinin de denli can alıcı olduğunun altını çizdi. 

Son bölümde dinleyicilerin sorularını yanıtlayan Ayberk Özcan, verdiği cevapları çeşitli yazılımlar üzerinden örnekledi ve interaktif çalışmalarla katılımcıları etkileşimli bir deneyime davet etti.


30 Mayıs 2022